1000 nowych stacji ładowania na Cyprze

Firmy, władze lokalne, supermarkety, właściciele samochodów mogą dostać dofinansowanie do budowy nowych stacji ładowania

Jak informuje Philenews, już wkrótce uruchomiony zostanie nowy program dofinansowań do budowy stacji ładowania samochodów elektrycznych. Rząd przeznaczy na dofinansowanie projektu 4 miliony euro.


Wcześniej ogłoszony program dofinansowania dopłat do samochodów elektrycznych został w pełni wykorzystany – rząd zapowiada jego powtórkę.


Koszt budowy nowej stacji ładowania pojazdu waha się pomiędzy 40 a 70 tysięcy euro. Jej koszt uzależniony jest nie tylko od lokalizacji i wartości działki na której zostanie postawiony ale także szybkości ładowania pojazdu – im ładowanie szybsze tym instalacja droższa.

ZOBACZ TAKZE: 
>>> Program dopłat do elektryków >>>

Według szacunków Ministerstwa Transportu do 2030 r. zarejestrowanych zostanie ok. 36 tys. pojazdów elektrycznych. Według ministra, do tego czasu celem krajowym jest 25% wszystkich rejestracji pojazdów, które mają być pojazdami elektrycznymi. Postawiono cel aby do 2035 r. zdecydowana większość rejestrowanych pojazdów była elektryczna.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading