fbpx

100 milionów pomysłów na Larnakę

Wyburzenie zbiorników na ropę na trasie Larnaka – Dekelia było początkiem szeregu inwestycji

Planowane są imponujące roboty publiczne, które przekroczą 100 milionów euro.  Już na początku przyszłego roku przeniesione zostaną instalacje gazowe.

Minister Transportu, Yiannis Karousos, zadeklarował że Państwo w pełni przejmie koszty studium i roboty antykorozyjne, które należy wykonać. To kolejny ważny krok na „ciężkim” obszarze, ponieważ dzięki pracom zostanie odzyskany około trzykilometrowy front nadbrzeżny.

Jak powiedział Burmistrz Larnaki:

Nie ma na Cyprze, a może nawet na Morzu Śródziemnym, tak dużego obszaru ziemi dostępnej pod zabudowę nad morzem, i dodatkowo w mieście

Obszar ten daje ogromne perspektywy, które otwierają się na rozwój, w połączeniu z dużą inwestycją na przebudowę portu i przystani, która jest największa, jaka kiedykolwiek powstała na Cyprze i wynosi 1,2 miliarda. 

Do listopada Departament Robót Morskich Ministerstwa Transportu ogłosi przetarg na badanie projektów antykorozyjnych, których realizacja ma przekroczyć 50 mln euro. Szacuje się, że badanie zostanie zakończone za dwa lata od teraz, a potem jeszcze dwa lata będą potrzebne na wykonanie tych prac.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!