fbpx

10 dni kwarantanny po przylocie z Cypru do Polski?

Jak zapewne doskonale wiecie, pomimo tego, że Polska znajduje się w grupie C i wszystkie bezpośrednie loty są odwołane, jeżeli ktoś bardzo się uprze i ma odpowiedni zapas gotówki, uda mu się dotrzeć do Polski a potem wrócić na Cypr. Sposobem są oczywiście loty z przesiadką – wyszukiwarki sugerują przesiadki w Wielkiej Brytanii, Grecji czy Belgii.

Po przylocie z Polski na Cypr (nawet z przesiadkami) obowiązuje 14. dniowa kwarantanna.

Okazuje się jednak, że już niebawem polski rząd może wprowadzić także 10. dniową kwarantannę dla osób przylatujących i przyjeżdżających do Polski. Ten krok związany jest bezpośrednio z ilością notowanych zakażeń. Podczas wczorajszego wystąpienia Premier Morawiecki nie wykluczył także wprowadzenia restrykcji w stosunku do sektora lotniczego – nie podał jednak żadnych szczegółów.

Pewne jest jedno – przyszłoroczne ferie zimowe w Polsce odbędą się od 4 do 17 stycznia, i co najciekawsze wszystkie województwa w tym samym czasie. Trudno jednak się spodziewać w tym czasie przyjazdu turystów na Cypr z Polski skoro Premier apeluje o pozostanie w domach i jednocześnie informuje o pracach rządu nad przepisami ograniczającymi poruszanie się i wyjazdy.


Fot: Krystian Maj/KPRM


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!